Güzelliğin 1 Dakikalık Formülü

Güzelliğin 1 Dakikalık Formülü

Güzelliğin formülü, özellikle kadınlar tarafından yaşamın var olmasından beri araştırılmaktadır. Yapılan antik kazılarda da kadınların süslenmek ve güzelleşmek için kullandığı malzemeler biliniyor. Dolayısı ile güzel görünmek, antik çağlardan beri kadınların en önemli arzuları arasında yerini alıyor. Fakat güzel görünmek kullanılan süs eşyalarından daha çok kadınların bedenlerinin görünüşü ile mümkün. Ve bunun için de yapılması gereken ilk şey; vücudu forma sokmak, daima formda kalmak. Günümüzde gelişen spor faaliyetleri kapsamında da günde yalnızca bir dakikada güzelliği yakalamak mümkün.

Her gün bir dakika süre ile şınav pozisyonunda durmak, bedenin forma sokulmasında oldukça etkili oluyor. Özellikle bel ve göbek çevresinde görülen yağlardan kurtulmak ve bu yağları kasa çevirmek bu pozisyon ile mümkün hale geliyor.

Şınav Pozisyonu Nasıl Alınır?

Şınav pozisyonu almak için öncelikle yere yüz üstü olacak şekilde durulmalı ve eller ile ayaklar yerde iken parmak uçlarında kalkılmalıdır. Bu sırada bacaklar ise yere paralel olmalıdır. Bu pozisyon esnasında, pelvis kaslarının da desteği ile bel çukuru düz konuma getirilir ve bele ait kavis ortadan kaldırılır. Aynı zamanda, omuzlar aşağı doğru indirilir ve böylelikle omuz ile baş arası rahatlatılır. Bu pozisyonda her gün bir dakika sabit bir şekilde durulması ile ideal vücut görünümüne kavuşulur.

Elbette ki yalnızca şınav pozisyonunda durularak fit görünüm elde etmek mümkün değildir. Egzersiz ve spor faaliyetleri ile gğzelliğin formülü pekiştirilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*