Karşı Cinsin Beden Dilini Dinleyin; Size Mesajı Olabilir

Beden Dili

Beden dili çıkarsaması yapmak, karşınızdaki insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü ya da size ne anlatmak istediğini anlamanın en kolay yoludur. Duruşlarıyla, mimikleriyle, jestleri ile insanlar farkında olmadan daima karşısındakilere işaretler vermektedir. Bu işaretlerin doğru algılanması ve doğru analiz edilmesi söylenenden çok söylenmek istenenin anlaşılmasına etki etmektedir. Eğer sizler de beden dili hakkında yeterli bilgiye sahip olursanız, karşınızdaki insanların aslında size ne mesaj vermek istediğini algılayıp bilebilirsiniz. Özellikle karşı cinsin beden dilini dinlemek, size verilen mesajların daha kolay algılanmasını sağlamaktadır.

Bakış Süresine Dikkat Edin

Beden dili hakkında bilgi sahibi olan uzman kişilere göre; bir insanla konuşurken minimum 3, maksimum 9 saniye göz teması kurulmaktadır. Eğer karşınızdaki insan size 3 saniyeden az bakıp göz teması kuruyor ise bu; kendisini rahat hissetmediği ya da sizinle ilgilenmediği anlamına gelmektedir. Fakat kurulan göz teması 9 saniye ve fazlası ise; sizinle ilgilendiği anlamına gelmektedir.

Nefes Alışa Dikkat Edin

Beden dili en fazla kendisini nefes alıp verme durumundan belli etmektedir. Çünkü insanlar, heyecanlı olduklarında nefes alış verişlerin düzensizlik yaşarlar. Bu durum, karşılarında hoşlandığı kişiler olduğunda da geçerlidir. Dolayısı ile karşınızdaki kişinin sizinle konuşurken göğsü hızlı inip yukseliyorsa, nefes alışları düzensizleşiyorsa heyecan seviyesi dorukta anlamına gelmektedir. Bu durum, hoşlanılmaya dair en net belirtilerden biridir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*