Uzun İlişkilerin Sırrı; Üçleme

Uzun ilişki ve sağlıklı bir sevgilik ya da evlilik hayatı hemen hemen herkesin hayali… İşte bu hayallerim gerçekleşmesini sağlayacak olan en önemli kural; üçleme. İlişki içerisinde üçleme, fark etmekten, anlamaktan ve sevmekten geçiyor.

Evlilk öncesi, bir ilişkiye başlarken iki tarafın da beklentilerini karşılıyor olması oldukça önemlidir. Bu beklentiler, içinde bulunulan zamana ve koşullara göre farklılık gösterdiği için kimi zaman maddi, kimi zaman manevi olarak gündeme gelmektedir. Dolayısı ile beklentiler söz konusu olduğu zaman, daima bir değişkenlik söz konusudur. Fakat evrensel olan ve kolay kolay değişmeyen beklentiler vardır ki, onlar da üçleme olarak adlandırılır; fark edilmek, anlaşılmak ve sevilmek. Bu üç ihtiyaç, yeryüzüne gelen hr bir bireyin temel ihtiyacı olarak karşımıza çıkmaktadır ve bunların en çok da eşler arasında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İlişkilerin Temeli

İlişkilerin temeli her ne kadar duyulan sevgiye bağlı olarak atılsa da, sonraki süreçte sevmek tek başına yeterli olamamkta ve insanlar eşlerinden daha farklı beklentileri duymaya başkamaktadır. Bu beklentilerin başında ise anlaşılmak ve fark edilmek gelmektedir. Dolayısı ile uzun ilişki hedefleniyorsa çiftlerin birbirlerine karşı farkındalığının ve anlayışının yüksek olması gerekmektedir.

Eğer devamını getirmek istediğiniz bir ilişkiniz var ise; sevdiğiniz kişiye olan ilginizin, anlayışınızın ve farkındalığınızın arttırılmasında ve bunların davranışlarınıza yansıtılmasında yarar bulunmaktadır. Çünkü eyleme geçmeyen hiçbir farkındalık amacına ulaşmamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*