Cevizden Gelen Sağlık; Ceviz Suyu

Ceviz suyu, bir bardak su içerisine ayıklanmış olarak konulan iki tam cevizden yapılmakta ve bir gece bekletildikten sonra içilmektedir. Bir gece suyun içerisinde bekletilmiş olan bu cevizler, sabaha kadar suyunu salmakta ve içeriğindeki tüm zenginlikleri suyun çevresine aktarmaktadır. Ceviz suyunun hazırlanmasından sonra sabahları uyanır uyanmaz ceviz suyunun içilmesi, kolesterol olmak üzere çeşitli rahatsızlıkların giderilmesinde etkisini göstermektedir.

Ceviz tek başına tüketildiğinde vücut için oldukça yarar sağladığı gibi suyu tüketildiğinde de bambaşka konularda insanların rahatsızlıklarına çözüm sunmaktadır. Ceviz suyu içilemese bile günde 4-5 tane cevizin tüketilmesi sağlık için önerilmektedir.

Ceviz Suyunun Faydaları

Günümüzde ceviz suyu, kolesterol hastaları tarafından sıklıkla tüketilmektedir fakat ceviz suyu kolesterolü düşürmesinin yanı sıra çeşitli sağlık sorunları nedeniyle de insanlar tarafından tüketilmektedir. Bu suyun başlıca yararları ise şunlardır:

  • Ceviz suyu, içerisinde bulunan protein özü sayesinde yağ yakımını kolaylaştırmaktadır. Böylelikle ceviz suyu kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Kilo vermek isteyen kişilere önerilen ceviz suyu tüketimi; her gün aç karnına gerçekleştirilen tüketimdir.
  • Ceviz suyu, kalp ve damar hastalıklarının önlenmesinde ve giderilmesinde büyük bir etkiye sahiptir. Çünkü içeriğinde bulunan omega 3 ile folik asit gibi vitaminler, yaşamsal risklerin gerçekleşmesine engel olmaktadır. Bu yönüyle kalp krizi riski de azalmaktadır.
  • Trafik değerlerinin düzenlenmesinde ceviz suyu etkilidir. Troid yüksekliği ya da düşüklüğü durumlarında ceviz suyu rahatlıkla tüketilebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*