Corona Virüs Vebasına Çare; Kelle Paça Çorbası

Corona virüs vebası etki alanını genişletmeye devam ediyor. Günümüzün en tehlikeli bulaşıcı hastalığı olan, binlerce kişinin karantinaya alınmasına ve yüzlerce kişinin de ölümüne neden olan corona virüs için ilk tavsiye Prof. Dr. Canan Karatay’dan geldi. Karatay’a göre; corona virüs vebasına çare; kelle paça çorbası.

Geçmişten beri hastaların iyileşmesi, yaralıların daha çabuk ayağa kalkması ve kemik kırığı olan kişilerin kemiklerinin daha hızlı kaynaması için tavsiye edilen kelle paça çorbası, bağışıklık sistemine büyük yararı olduğu için corona virüsten korunmak amacıyla da etkisini gösteriyor. Bağışıklık sisteminin bir numaralı dostu olan kelle paça çorbası, kişileri hastalıklara karşı koruduğu için corona virüsten de korunulması adına umut vaat ediyor.

Kelle Paça Çorbasının Yararları

Kelle paça çorbası pek çok hastalığa yakalanmanın önünde bir duvar oluşturuyor. Çorbanın içeriğindeki yüksek besin değerleri ve kollajen nedeniyle kişiler, hastalıklara karşı direnç gösterebiliyor. Özellikle kemoterapi gören hastalar ve tedavi süreci sona ermiş olan hastalar için kelle paça çorbası kaybedilen gücün geri kazanılmasına etki ediyor. Aynı zamanda vücudun azalan kollajen üretiminin de arttırılmasına etki ediyor.

Soğuk algınlığından nezleye, bağışıklık sistemi hastalıklarından kansere kadar pek çok hastalığa etki eden kelle paça çorbası Prof. Dr. Canan Karatay’ın görüşüne göre corona virüsten korunmaya da etki ediyor. Ülkemizde teşhis edilmiş olmayan bu salgın, güncelliğini koruyor ve tüm dünyayı etkisi altına alabilecek bir güç taşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*